canlı destek

Dekanın Mesajı

Prof.Dr.A.Özlem ÖNDER

Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi kuruluşundan bugüne kamu ve özel sektöre kazandırdığı mezunlar ve gerçekleştirdiği araştırma faaliyetleri ile ülkemizde İktisat, İşletme ve Uluslararası İlişkiler disiplinlerinde önde gelen eğitim ve araştırma kurumlarından biri olarak kendisini konumlandırmıştır. Ege Üniversitesi’nin araştırma üniversitesi olma yolunda izlediği hedeflere yönelik olarak akademik yayın portföyünün güçlenmesi ve uluslararasılaşma kapsamındaki hedefleri çerçevesinde uluslararası tanınırlık ve akreditasyona sahip olunmasını kendisine hedef belirlemiştir.

1992 yılında kurulmuş olan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bugün İktisat, İşletme ve Uluslararası İlişkiler olmak üzere üç bölümde lisans ve lisansüstü faaliyetlerini sürdürmektedir. Yurtdışında ve ülkemizin önde gelen üniversitelerinde yetişmiş öğretim üyesi profili ile fakültemiz, kaliteli eğitim ve araştırma konusunda yüksek potansiyel barındırmaktadır.

Fakültemizde eğitim kısmi olarak İngilizce yürütülmektedir.  Ülkemizde Erasmus öğrenci değişim programının pilot fakültelerinden biri olarak öğrenci ve öğretim üyesi değişim programına katılan fakültemiz, bugün her üç bölümden önemli sayıda öğrencisinin bu program kapsamında farklı ülkelerde eğitim görmesine imkan tanımaktadır.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak ülkemizin ve dünyanın talep ettiği 21. yüzyıl yetkinliklerine sahip mezunlar yetiştirme hedefiyle kaliteli, öğrenci odaklı, paydaş katkısının yüksek olduğu ve kendi içinde sürekli gelişen bir fakülte olarak yolumuza devam etmekteyiz.

Prof. Dr.  A. Özlem ÖNDER

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Dekan

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ