Çerez Örnek
canlı destek

2022-2023 Bahar Dönemi 3 Ders Kayıtlanma Başvuru Tarihleri ve Dilekçesi

MEZUNİYET İÇİN 3 DERSİ KALAN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE;

NOT: DİLEKÇELER İÇİN BAŞVURU TARİHİ 30 OCAK - 3 ŞUBAT 2023 OLARAK BELİRLENMİŞTİR.

Değerli Öğrencilerimiz,
Ege Üniversitesi Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinin 6. Maddesi ve Ölçme Değerlendirme Esasları Yönergesinin 23. Maddesi kapsamında mezun olmak için 3 veya daha az (güz ve bahar yarıyılı toplamı) dersten başarısız olan öğrenciler aşağıdaki şartlar dahilinde dilekçe ile başvuru yapabilirler.

1)    Öğrencinin tüm dönemlerden güz ve bahar toplamda en fazla 3 dersinin kalmış olması,

2)    İlgili dersi daha önce alıp kalmış olması (devamsızlıktan kalınan dersler bu kapsama dahil değildir.)

3)    Öğrenciler bu derslere kayıtlanıp ara sınav/final sınavlarına katılacaklar ve başarılı olurlarsa dönem sonunda mezun olabileceklerdir.

4)    Öğrenciler BAHAR dönemi içinde ve sadece BAHAR dönemi derslerinden kalmış ise başvuru yapmalarına gerek yoktur. Bu durumda olan öğrencilerimiz normal kayıt dönemi prosedürlerine uygun hareket edecekler ve derslerini seçeceklerdir.

5)    Daha önce dersi almamış ancak 3 veya daha az dersi olan öğrenciler başvuru yapamayacaklardır dersin daha önce alınmış olması şarttır.

6)    FF notu olan yani devamsızlıktan kalan öğrenciler başvuru yapamayacaklardır.

7)    Staj dersi alıp başarısız olan öğrenciler başvuru yapamayacaklardır.

8)    Diğer üniversitelerden yaz okulu kapsamında ders alıp mezuniyet için 3 veya daha az dersi kalan öğrenciler başvuru yapabileceklerdir.

9)    Başvuru sonrası yapılacak incelemelerde sınavlara katılmaya hak kazanan öğrencilerin listesi başvuru tarihlerinin bitimden sonra duyurulacaktır

ÖĞRENCİLER BU HAKTAN SADECE BİR KEZ FAYDALANABİLİRLER. DAHA ÖNCE BU HAKKI KULLANAN ÖĞRENCİLER BAŞVURU YAPAMAYACAKLARDIR.

Ekte yer alan dilekçe bilgisayar ortamında doldurularak imzalanıp elden teslim edilecektir, Mail yoluyla başvurular kabul edilmeyecektir.

Detaylı bilgi ve iletişim için: 311 1839

 

EK

Dilekçe

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ