Girişim Kampüsü

5. GİRİŞİM KAMPÜSÜ YENİ GİRİŞİMCİ ADAYLARINI ÇAĞIRIYOR

28 Şubat 2017 – SwissOtel Grand Efes, İZMİR

Bu yıl 5.si düzenlenen Girişim Kampüsü Projesi LİYAKAT(Lider Yaratıcı Katılımcılar Derneği), Ege Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi liderliğinde ve Bornova Belediyesi ile Ege İhracatçılar Birlikleri(EİB) işbirliği içerisinde gerçekleştirilecektir. Ayrıca geçen yıl olduğu gibi bu yılda İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA)’nın desteği ile Girişim Kampüsü Projesi sürdürülecektir.

Girişim Kampüsü Projesi Yarışması, İzmir Girişimcilik Ekosisteminde yer alan ve İzmir merkezli uzun soluklu tek yarışma olması açısından büyük önem taşımaktadır. İzmir merkezli olmakla birlikte tüm Türkiye’den 18 yaş üzerindeki tüm bireylere açık bir girişimcilik yarışmasıdır. Girişim Kampüsü, adını süreç boyunca adaylarına verdiği girişimcilik eğitimi ve mentorlük desteği ile öne çıkmaktadır. Liyakat Derneği Başkanı Berkay ESKİNAZİ, Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Vekili Prof. Dr. Engin BERBER, Bornova Belediye Başkanı Olgun ATİLA ve Ege İhracatçı Birlikleri Kordinatör Başkanı Sabri Ünlütürk’ün işbirliği ile 5. Girişim Kampüsü Projesinin protokolü imzalanmıştır. Açılış töreninde İpekyol A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Nejdet AYAYDIN girişimciliğin önemini vurgulayan ve deneyimlerini paylaştığı bir konuşma yapmıştır.

5. Girişim Kampüsünün son başvuru tarihi 14 NİSAN 2017 olup, 5 EKİM 2017 tarihinde yarışma sonlandırılacaktır. Bu süre içinde adaylar iki aşamalı eleme sürecinden geçecek ve son aşamada iş planlarını jüri üyelerine sunacaklardır. Dereceye girenlere çeşitli ödüller verilecektir. Yarışmaya katılmak isteyen girişimci adayları başvurularını www.girisimkampusu.com adresinden gerçekleştirebileceklerdir.

Girişim Kampüsü, eğitim yönü ile öne çıkan bir yarışma olup, süreç içerisinde adaylara ilk aşamada Ege Üniversitesi İ.İ.B.F. akademisyenleri tarafından girişimcilikle ilgili temel konularda eğitimler verilecektir. İkinci aşamada ise verilen bu eğitimlerin üzerine iş dünyasının önde gelen isimlerinin katılımlarıyla uygulamaya yönelik workshoplar düzenlenecektir. Bu eğitimler sayesinde adaylar, gerçek hayatta uygulanabilir ve girişim ekosisteminde yer alan çeşitli kuruluşlarca desteklenebilir projeleri hayata geçirebileceklerdir.

Customized Social Media Icons from Acurax Digital Marketing Agency
Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On TwitterVisit Us On Youtube